Malazańska Księga Poległych Forum

Dyskusja o świecie Malazu

Ogłoszenie

Miło byłoby, gdyby forum się rozrastało. Dlatego jeśli masz znajomych, którzy czytają i lubią tą serie - proszę, podaj im linka do tej strony :)

#1 2010-08-10 10:34:43

Szybki Ben

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 38
Punktów :   

Czy warto?

Szczerze mówiąc bardzo mi się spodobały postaci  Bauchelaina i Korbala Broacha i zastanawiam się czy książki poświęcone im są chociaż w połowie tak dobre i ciekawe jak oryginalne dzieła Eriksona. Czytał może ktoś ten cykl? Warto? ;>

Offline

 

#2 2011-04-24 23:22:28

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Czy warto?

No na mnie niezrobiły piorunującego wrażenia.. poznajemy dokładnie tytułowych bohaterów i zwiedzamy miejsca z którymi niemieliśmy możliwości się spotkach w Malazańskiej (co najwyżej były wspomniane te miejsca z nazwy).. 'Męty' to już męczyłem byle doczytać do końca.. chociaż moja surowa ocena może się wiązać z tym że czytając Malazańską nigdy niewiedziałem co przyniesie następna strona a w Opowieściach o Bauchelainie i Korbalu Broachu wiedziałem że muszą wyjść z opresji cało.. no i niechciałbym Ci tu psuć ewentualnej radości z czytania streszczając Ci tu tę serię ale było też kilka innych scen które były bardzo przejrzyste przez to że poznało się już tytułowych bohaterów i wiedziało że akcja będzie się toczył wokół nich.. tak jak pisałem Malazańska urzekła mnie swym ogromem, nieprzewidywalnością i mnogością wątków.. w Cylku Opowieści o B i KB tego niebyło stąd moje rozczarowanie.. chociaż gdyby napisał to ktoś inny niż Erikson może mniej bym się po tym spodziewał i moja ocena byłaby łaskawsza..

Offline

 

#3 2013-03-03 14:50:40

RakeMKP

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Czy warto?

Mnie zbytnio nie zaciekawiły postacie Bauchelaina i Korbala Broacha.
Według mnie mogły by być jakieś wcześniejsze przygody Colla albo Rallicka Noma.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zaproszenia komunijne