Malazańska Księga Poległych Forum

Dyskusja o świecie Malazu

Ogłoszenie

Miło byłoby, gdyby forum się rozrastało. Dlatego jeśli masz znajomych, którzy czytają i lubią tą serie - proszę, podaj im linka do tej strony :)

#1 2011-04-26 17:40:18

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Powrót Karmazynowej Gwardii

Czytał ktoś?? bo Noc Noży jest oględnie mówiąc słaba a słyszałem pochlebne opinie o PKG i teraz niewiem czy kupować czy nie.. jak ktoś czytał i ma większe pojęcię o temacie to proszę o info..

Offline

 

#2 2014-01-19 12:13:53

RakeMKP

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Powrót Karmazynowej Gwardii

Wielu mówi własnie że Noc Noży jest lepsza od PKG ale sam nie wiem bo nie czytałem nastawiłem sie bardziej na kupno Kuźni Ciemnosci podobno lepsza od Malazańskiej ksiegi Poległych.Tu macie Kuźnie Ciemności i Powrót Karmazynowej Gwardii
http://merlin.pl/Kuznia-ciemnosci_Steven-Erikson,images_big,27,978-83-7480-361-8.jpgNadszedł czas, by opowiedzieć tragiczną historię, stanowiącą punkt wyjścia dla wszystkich, które nadejdą... a także tych, które już opowiedziano.
Trwa Wiek Ciemności i kraina zwana Kurald Galain - ojczyzna Tiste Andii, którą włada Matka Ciemność, rezydująca w swej cytadeli w Kharkanas - znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Zwolennicy Vathy Urusandera - wielkiego wojownika będącego bohaterem nisko urodzonych - wysuwają jego kandydaturę na męża Matki Ciemności. Jednakże w tej kwestii ma coś do powiedzenia lord Draconus, noszący tytuł jej Małżonka.
Zbliżające się starcie między tymi dwiema konkurencyjnymi siłami wywołało podziały w całej krainie. Wśród mieszkańców krążą pogłoski o wojnie domowej, a z mórz wyłania się starożytna moc, uważana za od dawna martwą. Nikt nie potrafi odgadnąć jej prawdziwych celów ani zrozumieć jej potencjału. W samym środku tego najwyraźniej nieuniknionego pożaru znaleźli się Pierwsi Synowie Matki Ciemności - Anomander, Andarist i Silchas Ruin - wywodzący się z Twierdzy Purake. To oni zmienią oblicze świata.
To początek epickiej opowieści autorstwa Stevena Eriksona, mówiącej o gwałtownych rodzinnych konfliktach, o zazdrości i zdradzie, o szalonej magii i nieokiełznanej mocy... a także o wykuciu miecza.


http://ecsmedia.pl/c/powrot-karmazynowej-gwardii-tom-1-b-iext12195487.jpgPowrót kompanii najemników, Karmazynowej Gwardii, nie mógł nastąpić w chwili gorszej dla Imperium Malazańskiego. Jego siły wyczerpała wojna i dodatkowo osłabiły je zdrady oraz rywalizacje. Są tacy, którzy zadają sobie pytanie, czy cesarzowa Laseen nie utraciła panowania nad sytuacją. Niepokoje narastają, a podbite królestwa i księstwa jedno po drugim upominają się o niepodległość. Do kipiącego kotła, jakim stało się Quon Tali, wkraczają oddziały Gwardii. Razem z nimi wraca wspomnienie złożonych przed stuleciem Ślubów wiecznego sprzeciwu wobec istnienia imperium. Niektórzy członkowie elity Gwardii, Zaprzysiężonych mają jednak dalej idące ambicje. Pewne starożytne istoty również próbują zrealizować swe tajemnicze cele. Jest też szermierz zwany Wędrowcem, który razem ze swym towarzyszem, Erekiem, zmierza ku konfrontacji, jakiej nikt dotąd nie przeżył. Epicka, wciągająca powieść, jaką jest Powrót Karmazynowej Gwardii, stanowi kolejny rozdział w burzliwej historii Imperium Malazańskiego.
PS. Druga część Trylogii Kharkanas ma być podobno w sierpniu ,albo wrześniu.

Ostatnio edytowany przez RakeMKP (2014-01-19 12:23:55)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
projektowanie zaproszeń ślubnych zaproszenia ślubne