Malazańska Księga Poległych Forum

Dyskusja o świecie Malazu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Miło byłoby, gdyby forum się rozrastało. Dlatego jeśli masz znajomych, którzy czytają i lubią tą serie - proszę, podaj im linka do tej strony :)

#1 2011-08-28 08:51:37

Kaptur

Szeregowy

Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 12
Punktów :   

Ogrody Księżyca - wrażenia

Co sądzicie o tej części? Ja kupiłem ją właściwie w ciemno i nie żałuję, że zaryzykowałem. Na początku jak chyba każdy byłem trochę oszołomiony mnogością  bohaterów i wydarzeń co jednak później okazało się główną (moim zdaniem) zaletą całej serii.

Obecnie jestem w połowie pierwszej części Wspomnienia lodu i nie zamierzam kończyć na tym tomie przygody z Eriksonem.
Ogrody Księżyca jako pierwsze dały mi to czego szukałem i polecam tą książkę wszystkim moim znajomym.
Są również niezaprzeczalne plusy, o których wspominał już ktoś w innym temacie, a mianowicie oryginalność MKP pod względem ras.

A jakie było wasze pierwsze wrażenie związane z Ogrodami Księżyca ?

Offline

 

#2 2011-09-04 10:53:20

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Ogrody Księżyca - wrażenia

witam.. ja oczywiście też na początku byłem trochę 'zakołowany' próbując połapać się w postaciach, grotach, rasach etc. ale od początku jakby wyczuwałem że wykreowany świat trzyma się kupy i że prędzej lub puźniej we wszystkim się połapie... oczywiście wtedy jeszcze niemiałem pojęcia jak bardzo szczegółowo już z góry zaplanowany jest każdy wers MPK który prowadzi do jakby się zdawalo oczywistego celu.. na początku zastanawiałem się jaki jest tak naprawdę główny wątek książki, bo nieprzypuszczałem by były to przygody Podpalaczy Mostów i w sumie ja ogarnąłem głowny wątek dopiero w Domu Łańcuchów.. to co od samego początku sprawiało że mimo trudności książki z coraz większym zaciekawieniem czytałem dalej to oryginalność świata, mnogość różnorodnych i wyrazistych postaci no i cały czas rozkręcająca się fabuła potrafiąca przykuć do białego rana..

Offline

 

#3 2011-11-23 21:05:39

 Iskral Krost

Moderator

3901117
Zarejestrowany: 2011-10-13
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Ogrody Księżyca - wrażenia

Mnie książka wciągnęła od razu. Co prawda na początku styl pisania autora mnie trochę zaskoczył, ale potem jakoś to połknąłem. Jestem na 1 księdze, 3 tomu i książka ciągle mnie zaskakuje. Co do kupna, to także kupiłem książkę w ciemno, z tą różnicą iż ja kupiłem ją w postaci ebooka, uważam to za wygodniejszy sposób czytania i przechowywania książek. Zwłaszcza że od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem tableta, także wszystkie tomy mam ze sobą:P.

Offline

 

#4 2013-03-03 13:05:38

RakeMKP

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Ogrody Księżyca - wrażenia

Pierwsza część naprawdę bardzo mi się spodobała.Bohaterów rzeczywiści było stosunkowo dużo ,ale otwarło to przede mną drzwi do świata Malazańskiej.Według mnie jedynka była naprawdę dobra szczególnie ze względu na epicki Odprysk Księżyca i tajemnice imperium:).Oczywiście pierwsza część zaskakiwała też niezwykłymi zwrotami akcji jak np. w przypadku nieoczekiwanego "zmartwychwstania" Parana spod bramy Kaptura.

Offline

 

#5 2013-08-28 22:21:05

Tool

Szeregowy

Zarejestrowany: 2013-08-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ogrody Księżyca - wrażenia

Jestem świeżo po lekturze "Ogrodów .." I już myślę o kupnie następnego tomu. W oczekiwaniu na książkę zajrzałem kilka razy na opinie o niej. Wielu ludzi pisało o trudach z mnogością wprowadzonych postaci.. no cóż ja od około strony 150 czułem się jak w domu. W świat stworzony przez Eriksona wczułem się dość szybko. Z trudem odrywałem się od czytania, zauważyłem że praktycznie cały czas działo się coś ciekawego, zwroty akcji nie pozwalały na nudę. Ale mam mały mętlik w głowie dotyczący faktycznej mocy, wnerwia mnie strasznie ten Rake bo sprawia wrażenie zbyt potężnego. Raest nawet do niego nie doszedł a strasznie liczyłem na niego po jego klimatycznej pobudce i demonstracji siły (to było coś). No i ten demon przywołany przez Lorn.. naprawdę zawiodłem się tak krótką potyczką. Autor dał za dużą moc Anomanderowi IMO. Mógłbym też odrobinę poględzić na temat postaci, mimo że kilka z nich polubiłem (Tool,Paran,Apsalar,Kruppe,Loczek,Kalam) to jednak lwia część z nich jest mi obojętna. Mimo to jak już napisałem nie mogę się doczekać na tom 2 MKP.  Aha zdziwił mnie też ostro Szybki Ben w epilogu swoimi knowaniami, myślałem że to "good guy"

Offline

 

#6 2014-01-18 10:14:06

RakeMKP

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Ogrody Księżyca - wrażenia

Tak to juz jest u Eriksona że mamy duzo postaci ,ale dzięki temu możemy cieszyc sie mnogością zwrotów akcji i nieoczekiwanego łączenia się zupełnie różnych wątków.


Tool napisał:

Ale mam mały mętlik w głowie dotyczący faktycznej mocy, wnerwia mnie strasznie ten Rake bo sprawia wrażenie zbyt potężnego. Raest nawet do niego nie doszedł a strasznie liczyłem na niego po jego klimatycznej pobudce i demonstracji siły (to było coś).

Rzeczywiscie trochę Erikson Rake`a wykoksił ale zobaczysz dalej będą jeszcze poteżniejsze postaci

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce