Malazańska Księga Poległych Forum

Dyskusja o świecie Malazu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Miło byłoby, gdyby forum się rozrastało. Dlatego jeśli masz znajomych, którzy czytają i lubią tą serie - proszę, podaj im linka do tej strony :)

#1 2011-06-05 14:06:55

 RightDefender

Szeregowy

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 9
Punktów :   

pół-jaghuci

O pół-jaghutach, z których wywodzi się Icarium, pamiętam że jest parokrotne wspominane, w tym w jednej z części jest moment gdy jakaś Jaghutka wyjaśnia komuś skąd się oni pojawili, ale w tym momencie fabula się urywa i autor przeszedł do następnego wątku:[. Wie ktoś więc od kogo pochodzi 50%genów Icariuma?

Offline

 

#2 2011-06-06 21:35:00

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: pół-jaghuci

na chłopski rozum: jak ktoś jest pół krwii jhagutem to znaczy że miał jednego starszego, które było jhagutem a drugie było innej rasy.. z tego co pamiętam o Icariumie było gdzieś wspomniane że jego starsi byli: jhagutem i tolbakai ale konkretnie jak mieli na imię to niekojarze żeby gdzieś było..

Offline

 

#3 2011-06-08 16:35:22

 RightDefender

Szeregowy

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: pół-jaghuci

ja pamiętam że ojcem Ikariuma był gothos, autor "Szalenstwa gothosa" i jeden z wieźniów Azath, ale mi chodziło ogólnie o to że skoro autor w książce wyraźnie oddziela Jaghutów od jhagów (których nazywa jaghutami półkrwi) to chciałem się dowiedziec skąd pochodzi drugie pół

Offline

 

#4 2011-06-08 17:30:21

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: pół-jaghuci

no jak ktoś jest pół krwi murzynem to znaczy że jeden rodzic był czarnoskóry a drugi: białoskóry (wtedy jest mulatem) albo żółtoskóry (wtedy jest zambo).. tego nieidzie lepiej wytłumaczyć.. to drugie pół krwi jagha może pochodzić od dowolnej rasy.. no chyba że natura (w tym przypadku wyobraźnia autora) niepozwala tym dwóm rasom się krzyżować tak jak mrówka niemoże się krzyżować ze słoniem.. jaghiem jest ktoś kto miał ojca jaghuta i matkę tolbakai, ale jaghiem jest też ktoś kto miał ojca jaghuta a matkę trell'a.. a Gothosa oczywiście kojarzę chociaż już niepamiętam że było powiedziane że to ojciec Icariuma.. wyraźny sygnał by przeczytać serię jeszcze raz ale póki co mam kilka innych pozycji które chcę ogarnąć
P.S. a z tym że Icarium oprócz tego że jest pół krwii jaghutem, jest też pół krwii tolbakai to jestem pewien na bank że tak jest bo dzięki temu niedoszło do konfrontacji między Icariumem a Karsą gdy niemogli się dogadać co do kolejności pojedynkowania się z cesarzem Letheru

Ostatnio edytowany przez Crash (2011-06-08 17:34:58)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.malazempire.pun.pl gry online maltańczyk miniaturka cena www.yorku.pl