Malazańska Księga Poległych Forum

Dyskusja o świecie Malazu

Ogłoszenie

Miło byłoby, gdyby forum się rozrastało. Dlatego jeśli masz znajomych, którzy czytają i lubią tą serie - proszę, podaj im linka do tej strony :)

#1 2010-08-10 10:31:10

Szybki Ben

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 38
Punktów :   

Przemyślenia

Zacznijmy od Crocusa i Apsalar. Wydaje mi się, że ich historia już jest skończona. Apsalar prosiła, żeby Kotylion odebrał jej to, co pozostało po nim i razem z ojcem i chłopakiem przenieśli się do domu. Szkoda, bo bardzo lubiłem jej postać i jej umiejętności Crocusa jakoś nie żałuje, był mi obojętny.

Druga sprawa to Skrzypek. Mam nadzieje, że ujdzie z życiem podczas tłumienia buntu, bo

Spoiler:

nie chciałbym, żeby zginął kolejny Podpalacz Mostów, tym bardziej, że została och dosłownie garstka po finale we "Wspomnieniach..."

Ciekawi mnie też kim jest Kimloc - chodzący z duchami Tanno. Czemu Skrzypek tak się go bał i czemu wydaje się, że jest taki potężny, a nie mógł własnej wnuczki znaleźć.

Zostaje jeszcze Mallic Rel - doradca Wielkiej Pięści i jego hmm "przezwisko" jhistal. Kim on jest?

Na koniec mam nadzieje, że jeszcze zobaczymy Icariuma i jego towarzysza Mappa oraz że będą po "naszej" stronie

Offline

 

#2 2011-04-26 17:02:53

Sawyer

Szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przemyślenia

A ja wierze że jeszcze zobaczymy Apsalar i Crokusa i byc może odegrają znaczącą role z jej "boskimi" umiejetnosciami i jego szczesciem Historia Icariuma i Mappa jakos szczególnie mnie nie urzekła ale jestem pod wrażeniem mocy Icariuma i chetnie zobacze do czego jest/był zdolny.

Zauważylem ze użyles spoilera. Mysle ze byloby to dobre gdyby bylo zakryte a tu jak widac jest tylko w ramce. Ale według mnie po to sa tu podzialy na tomy zeby pisac w danym dziale o wszystkim co go dotyczy. Jak ktoś wchodzi na dany dział to znaczy ze przeczytał ksiazke

Offline

 

#3 2011-04-26 17:37:29

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

sory za offtopa ale jeśli chcecie wiedzieć czy kogoś jeszcze będzie okazja zobaczyć albo coś w tym stylu to pisać do mnie a z chęcią odpowiem.. bo niewiem czy odpowiadać na takie pytania w postach bo komuś może to odebrać przyjemność z czytania..

Offline

 

#4 2011-04-27 16:14:48

Szybki Ben

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 38
Punktów :   

Re: Przemyślenia

No lepiej nie odpowiadać bo może to komuś zepsuć całą przyjemność Na priv takie sprawy

Offline

 

#5 2011-04-27 17:48:05

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

Ciekawi mnie też kim jest Kimloc - chodzący z duchami Tanno. Czemu Skrzypek tak się go bał i czemu wydaje się, że jest taki potężny, a nie mógł własnej wnuczki znaleźć.

bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie niema albo poprostu ja jej niewyłapałem.. ale z własnych przemyśleń (będę się starał za dużo niezdradzić) to Skrzypek chyba bał się tego, że ten Kimloc może ułożyć pewną pieśń, która będzie miała bezpośredni wpływ nietylko na Skrzypka ale i na jego współtowarzyszy..

Offline

 

#6 2011-06-09 19:19:25

 RightDefender

Szeregowy

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Przemyślenia

dokładniej mowiąc bodajze dac im ascendencję

Offline

 

#7 2011-06-10 12:20:50

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

no ja to wiem.. ale starałem się za dużo niezdradzać bo to dopiero w późniejszych tomach się wyjaśnia.. a to dopiero wątek drugiego tomu ;p ale z drugiej strony niejest powiedziane że chodzący z duchami tanno mogą układać tylko pieśni o ascedencji także możliwe że Skrzypek bał się że dostanie 'super atrakcje' w królestwie Kaptura albo coś w tym stylu..
a tak przy okazji właśnie zanurtowało mnie jedno pytanie: skoro Sójeczka umarł mniej więcej w tym samym czasie co większość reszty Podpalaczy, czyli przy końcówce kampani z Pannion Domin, to dlaczego jego pieśń nieobjeła? w sensie jeśli go objeła to powinien być ascedentem a przecież on w odróżnieniu od reszty Podpalaczy stał się częścią armii Kaptura.. (i to dość poważną postacią jeśli już o tym mówimy)
P.S. Rightdefender: widzę że też przeczytałeś już kilka ładnych  tomów.. ja przeczytałem wszystkie 9 także jak chciałbyś poklikać o czymś co było w koncówce to z chęcią bym podyskutował o MPK

Ostatnio edytowany przez Crash (2011-06-10 12:30:44)

Offline

 

#8 2011-06-11 16:36:06

 RightDefender

Szeregowy

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Przemyślenia

przeczytałem do łowców kosci włącznie ale już jakiś czas temu i wtedy jeszce nastepnych nie było:p może w wakacje kupię nastepne:)

Offline

 

#9 2011-06-12 17:33:04

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

no to polecam z całego serca ;p zwłaszcza 9 tom któr IMO jest jednym z lepszych w serii.. no a wiadomo: żeby wiedzieć co było w 9 trzeba najpierw przeczytać 8.. także miłej lektury

Offline

 

#10 2011-06-25 16:03:07

 RightDefender

Szeregowy

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Przemyślenia

I tom to Ogrody Ksiezyca, II to Bramy domu umarłych, III i IV to wspomnienie lodu, 5 i 6 to dom łancuchów, 7 i 8 to przypływy nocy, 9 i 10 to łowcy kości, czyli na razie jestem już za 10tym tomem

Offline

 

#11 2011-06-26 12:06:20

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

nie,nie
I tom - Ogrody Księżyca ( 1 księga)
II tom - Bramy domu umarłych (1 księga)
III tom - Wspomnienie lodu ( 2 księgi)
IV tom - Dom Łańcuchów (2 księgi)
V tom - Przypływy Nocy (2 księgi)
VI tom - Łowcy Kości (2 księgi)
VII tom - Wicher śmierci (2 księgi)
VIII tom - Myto ogarów (2 księgi)
IX tom- Pył snów (2 księgi)
X tom - Przykuty* (prawdopodobnie też 2 księgi)
* - tytuł ang. The Crippled God ale jeszcze niema z mojej wiedzy polskiego wydania

mylisz tomy z księgami.. z tego co się orientuje w angielskim wydaniu było 10 książek do kupienia (10 tomów MPK) ale polski wydawca wykręcając się obszernością pewnie dla chęci zysku od 3 tomu zaczął go dzielić na 2 księgi przez co zrobiło się 18 książek ale to wciąż jest 10 tomów ;p także jak jesteś dopiero po Łowcach Kości to przed tobą jeszcze prawie drugie tyle do przeczytania

Offline

 

#12 2011-09-23 11:18:44

martyneczka

Szeregowy

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 11
Punktów :   

Re: Przemyślenia

To może odświeżę wątek trochę
Jak narazie "Bramy Domu Umarłych" to moja ulubiona część. Najlepsza była końcówka, prawie się popłakałam. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i takiego zdradzieckiego frajerskiego szyku. Mam nadzieje, że ten jhistal długo nie pożyje, a Coltaine powróci

Ostatnio edytowany przez martyneczka (2011-09-23 11:19:09)

Offline

 

#13 2011-09-23 17:48:04

Kaptur

Szeregowy

Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Przemyślenia

Ja za to jestem ciekaw co będzie z Duikerem

Offline

 

#14 2011-09-23 20:35:56

martyneczka

Szeregowy

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 11
Punktów :   

Re: Przemyślenia

A bo Ty Kaptur jeszcze nie skończyłeś 3 części więc nic nie powiem

Offline

 

#15 2011-10-04 18:53:55

Crash

Starszy szeregowy

Zarejestrowany: 2011-04-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Przemyślenia

martyneczka: Coltain jak każdy Wickanin wróci ponownie w nowym wcieleniu.. było napisane o tym w którym tomie.. a czy pojawi się jeszcze czynnie na kartach MPK to mogę Ci na piva napisać jak chcesz żeby niepsuć zabawy innym.. co do jihstal'a to pożyje napewno do końca 9 tomu ale co się z nim będzie działo to też na privie mogę zdradzić.. a co do wątku Dukiera to IMO ta cała duszołapka była niepotrzebna... o wiele lepiej byłoby gdyby Erikson poprzestał z tym wątkiem na Sznurze Psów

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.malazempire.pun.pl